[PC-BSD Commits] r14037 - pbi/update

svn at pcbsd.org svn at pcbsd.org
Mon Nov 28 03:34:20 PST 2011


Author: autotrans
Date: 2011-11-28 03:34:20 -0800 (Mon, 28 Nov 2011)
New Revision: 14037

Modified:
  pbi/update/pbi-meta-9
Log:
Auto-Commit of i18n pbi meta data from Pootle


Modified: pbi/update/pbi-meta-9
===================================================================
--- pbi/update/pbi-meta-9	2011-11-28 11:08:57 UTC (rev 14036)
+++ pbi/update/pbi-meta-9	2011-11-28 11:34:20 UTC (rev 14037)
@@ -2966,8 +2966,22 @@
 App[tr]=Asunder;Asunder, ses/müzik CD'lerindeki izleri WAV, MP3, OGG ve/veya FLAC olarak dönüştürmek için geliştirmiş bir uygulamadır.
 App[tr]=Atomic Tanks;Bu oyun Atomic Tansk oyunun bir portudur. Küçük tankların abartılı silahlar kullandığı ve biribirini havaya uçurmaya çalıştığı bir 2D oyundur. Klasiik bir DOS oyunu olan Scorched Earth esas alınarak geliştirilmiştir. Oyun iki veya on oyuncuya kadar desteklemektedir. Bir çok farklı ortamda, çeşitli silahlar ile oynanabilmektedir.
 App[tr]=Audacious;Audacious PC-BSD için grafik arayüze sahip olan ücretsiz bir medya oynatıcısıdır. XMMS'in bir çatallaması olan Beep Media Player 0.9.7.1'den çatallanmıştır. Audacious özelliklerinin büyük bir bölümünü barındırdığı codec dosyaları ile eklentilere dayanmaktadır. Bir çok sistemde eklentiler ön tanımlı olarak kurulur, Bunlar arasında örneğin, MP3, Ogg Vorbis ve FLAC desteği gibi bulunur.
+App[tr]=Audacity;AUdacity dijital ses formatlarını işleminie olanak veren bir programdır.Yazılımı kullanarak doğrudan ses kaydı yapmanızı sağladığı gibi, bir çok ses formatını, WAV, AU, IRCAM ve Ogg Vorbis gibi birçok farklı ses formatını da içeri aktarabilir. Ses kaydı üzerinde temel düzenleme komutları olan Kes, Yapıştır ve Kopyala yanında her türlü düzenleme komutunu çalıştırabilir, kaydın bir bölümüne çeşitli eklentiler ile efektler uygulayabilir ve birden çok kaydı karıştırabilirsiniz.Ses analizi uygulamaları için spektrogram, frekans analizi ve genlik analizi araçlarına da shiptir. 
 App[tr]=Aumix;Bu program ile X üzerinden, terminalden, konsoldan veya bir kabuk programı ile ses kartının mikserini ayarlamanızı sağlar.
+App[tr]=Avant Window Navigator;Avant Windowv Navigator (AWN) ekranın allt kısmına yerleşen araç çubuğu vari bir uygulamadır. Yapılacak listesi, başlatıcı, ve başka uygulamaları barındırabilir ve başlatabilir. Resmi eklentiler ve uygulamalar ayrı bir proje olarak, awn-extras, geliştirilmektedir.<https://launchpad.net/awn-extras/> Awn projesi 'dock' araç çubuğunun, avant-window-navigator, ve libawn paylaşımlı küğtüphanesi kullanılarak geliştirilen uygulamaları kapsamaktadır.
+App[tr]=Avidemux;Avidemux temel kesme, filtreleme ve kodlama işlemlerini yapabilen özgür bir yazılımdır. AVI, DVD uyumlu MPEG dosyaları, MPR ve ASF gibi bir çok dosya formatını farklı kodekler kullanarak destekler. İşlemler proje, görev listeleri ve kbuk programları kullanılarak otomasyona bağlanabilir. Avidemux, Linux, BSD, Mac OS X ve Microsoft Windows için GNU HGenel Kamu Lisansı ile sunulmaktadır.
+App[tr]=BMPx;BMPx kolay kullanılabilen bir arayüze sahip olan, her türlü görevi kolaylıkla gerçekleştirebilen ve arka planda bir çok servisi destekleyen ( MusicBrains, Last.fm, radyo/şarkı kayıtlatının gönderilmesi, HAL, DBus) ancak bunları yaparken kullanıcı ayrıntıalr ile sıkmayan bir çoklu ortam yürütücüsüdür.
+App[tr]=BPM;BSD Ports Manipulator (BPM) FreeBSD portları için börsel bir erişim ve yönetim uygulamasıdır.  GTK+ 2.0 arayüzüne sahiptir, komut satırını kullanmanıza gerek kalmadan yazılım kurmanızı, güncellemenizi ve kaldırmanızı sağlar. Bunlara ek olarak kurulu olan, erişilebilen ve güncel olmayan portları görüntüleyebilir, portların tanımları içerisinde arama yapmanızı da sağlar. BPM var olan port ağacı yapsını kullandığı için kaynak koddan derleyerek kurulum yapmanızı sağlarken diğer araçlar ile de uyumlu çalışır.
+App[tr]=Bacula Bat;Bat, QT4 tabanlı olan kullanıcı veya sistem yöneticisine Bacula Director Daemon'u çalışırken yönetmesini sağlayan bir programdır. Console programı Director ile ağ üzerinden erişerek çalıştığı için Conseol ve Director programlarının aynı sistemde bulunması zorunlu değildir. 
+App[tr]=Banshee;Banshee'nin basit eve etkili arayüzünü kullanarak öüziğinizi aktarın, çalın ve paylaşın. CD'lerini ripleyin, çalın, ipod ile senkronize edin, çalıma listeleri oluşturun, ses ve MP3 CD hazırlayın. Portatif müzik çalarların büyük kısmını desteklenmektedir.  Banshee aynı zamanda podcast, akıllı listeler ve müzik önerii gibi birçok özelliğe sahiptir.
+App[tr]=BattleTanks;Battle Tanks, masaüstünde oynanabilen, üç farklı araç arasından seçim yaptığınız ve rakiplerinizi bir çok farklı silah kullanarak yok ettiğiniz bir oyundur. Çizgi film vari grafiklere ve eğlenceli oyun müziklerine sahiptir, eğlenceli ve dinamiktir, takım ve deathmach için farklı ağ oyunu seçenklerine sahiptir.
+App[tr]=Bazaar-NG;Bazaar-NG Canonical tarafından geliştirilmiş dağıtık bir sürüm kontrol sistemidir. Bazaar-NG ile dosyaların eski sürümlerini (genellikle kaynak kod) saklayabilir, kimin neden ve ne zaman üzerinde değişiklik yaptığının uzun bir listesini vb SVN, CVS veya RCVS benzeri sunabilmektedir Bazaar-NG dsğıtık olması nedeni ile SVN ve CVS ile karşılaştırıldığında bazı avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Bazaar-NG uygulaması Canonical tarafından geliştirilen bazaar yeni nesil sürümüdür.
+App[tr]=Bftpd;Bftpd dosya sunucusu bir dosya sunucusundan beklenen tüm özellikleri sunarken olabildiğince küçük ve kolay yönetilebilen bir uygulaması olması amaçlanmıştır. Bir çok ev sisteminde bftpd kurulum sonrasında ek bir ayara gerek klamadan kullanılabilir. Geliştirme amaçlı sistemlerde kolay anlaşılan ve okunan yapılandırma dosyasındaki bir kaç satır düzenlenerek kolaylıkla kullanılabilir.
+App[tr]=BibleTime;BibleTime, İncili'incelemek isteyenler için geliştirilmiş bir PC-BSD uygulamasıdır. K Masaüstü Ortamı kullanılarak hazırlanmıştır ve Sword programlama kütüphanesinden yararlanılarak Crosswire Bibile Society tarafından hazırlanan İncil metinleri, yorumları, sözlükleri ve kitapları ile çalışabilir.
 App[tr]=BitchX;BitchX, Unix sistemlerde en yaygın kullanılan IRC istemcisidir. Toplu komut dosyalarını işleyebilir ve büyük oranda özelliştirilebilir, dolayısıyla da irc botu olara da kullanılabilir.
+App[tr]=BitlBee;BitlBee IRC istemcilerine IM (anlık mesajlaşma) desteğini sağlamaktadır. Sürekli olara IRC istemcisi kullanan kullanıcıların ek bir MSN/AIM/herneyse istemcisi çalıştırmalarına gerek kalmamaktadır.  BitlBee şimdilik şu IM/ağlarını/protokollerini desteklemektedir: XMPP/Jabber (Google Talk dahil), MSN Messenger, Yahoo! Messenger, AIM ve ICQ.
+App[tr]=Blender;Blender ücretsiz açık kaynak kodlu 3D içerik hazırlama uygulamasıdır, GNU Genel Kamu lisansı ile tüm işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir. Ücretsiz, tamamen işlevsel 3D modelleme/render alma/animasyon/oyun geliştirme paketidir.
+App[tr]=Bluefish;Bluefish web tasarımcıları ve geliştiriciler için hazırlamış web siteleri, program kodu ve betik dosyaları hazırlamak için bir çok seöenek sunan güçlü bir düzenleyicidir. Blkuefish bir çok programlama ve işaretleme dilini destekler, ve dinamik web sitelerinin hazırlanması ve geliştirilmesinde etkin olarak kullanılabilir.
 App[tr]=Chromium;Chromium, tüm İnternet kullanıcılarına güvenli, hızlı ve daha kararlı bir tarayıcı sunmayı amaçlayan açık kaynak kodlu bir tarayıcı projesidir.
 App[tr]=ClamTk;ClamTK ClamAV için gtk2-perl kullanan bir GUI ara yüzüdür. Unix sistemleri için kullanımı kolay bir arayüz olacak şekilde tasarlanmıştır.
 App[tr]=Conky;Conky, ücretsiz hafif, masaüstünde çalışan, X için geliştirilmiş bir sistem izleme uygulamasıdır. Conky Linux ile BSD üzerinde çalıştırılabilen GPL lisansı ile dağıtılan bir yazılımdır.
More information about the Commits mailing list